Instagram Pinterest Youtube

Auhinnad

logo Good Design

RAVAK sai Black Dot auhinna oma erakordse disaini eest

  Black Dot Good Design Award on maailma esimene, vanim ja kauaaegseim auhind, millega tunnustatakse saavutusi disainis ning tunnustatakse nii toote- kui pakendidisaini, kommunikatsiooni, arhitektuuri ja sisekujunduse alast.
1950. aastal Edgar Kaufmann Jr., Eero Saarineni ning Charles ja Ray Eamesi kaasasutanud Black Dot auhind antakse nüüd 72. korda. Seda esitleb Ameerika institutsioon "The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design" ning oma tähenduses on see kõrgeim, prestiižseim saavutus disainivaldkonnas.
  Seinale paigaldatavate keraamiliste kraanikausside kollektsiooni Yard põhiidee on süvistatav panipaik. Yard kaldus tavatoodetest kõrvale, võimaldades kasutajal igapäevaseid esemeid visuaalselt peita, vähendades nii vannitoas kosmeetikatoodete rohkusest tulenevat vältimatut visuaalset segadust, jättes need samas kergesti ligipääsetavaks. Yardi kraanikausil on metallist kronstein kraanikausi seinale riputamiseks. See rõhutab valamu ümarat kuju ja täiendab valgest, mustast või roostevabast terasest disaini.


Ceny Designbloku 2022 Vítěz

Parim tootjainstallatsioon rahvusvahelisel disainifestivalil Designblok 2022

  Kesk-Euroopa suurima disaini- ja moeetenduse teemaks valiti "Mets". Kategoorias "Parim tootja installatsioon" võitis RAVAK esikoha tänu brändidisainerite ja uute kunstijuhtide Roman Vrtiška ja Vladimír Žáki näitusele. Auhinnatud installatsiooni eesmärk oli esitleda uut Espiriti segistikollektsiooni, mida Designbloki näitusel esindasid kolmes kõrguses ja viies värvitoonis valamusegistid.


logo Red Dot 2020

Red Dot auhinna saanud PURI segisti

  Euroopa mainekaim tootedisainiauhind Red Dot antakse sel aastal Tšehhi kaubamärgile RAVAK. Punase täpi auhinna pälvis disainer Kryštof Nosál segistise seeria PURI, mida selle aasta alguses auhinnati ka rahvusvahelise iF disainiauhinnaga.

Puri 2020


logo iF 2018

Auhind uute PURI segistite eest

  Designbloki sel sügisel esitletud uus PURI segistite kollektsioon on võitnud esimese rahvusvahelise auhinna, iF disainiauhinna.
  iF disainiauhind on 67 aastat olnud Euroopa ideekonkursside eestvedaja, olles vanimaks sõltumatuks võistluseks tööstuse valdkonnas. Sel aastal osales iF konkursi žüriis 70 eksperti enam kui 20 riigist.
Toodete, pakendite, kommunikatsiooni, teenuste, arhitektuuri ja sisekujunduse kategooriaid hinnatakse nii tooteinnovatsiooni ja keerukuse kui ka ainulaadsuse ja disaini järgi.

Puri


logo iF 2019 a Red Dot 2019

Vann Solo - uudistoode, mis on vallutanud maailma

  Ravak tuli välja vabalt valitud kohta paigaldatava akrüülvanniga Solo, millest sai Tšehhis juba kahe esimese kuuga enim müüdud disainvann. Hiljuti pälvis toode Euroopas mainekate disainikonkursside Red Dot ja iF Design Award ning Chicagos Good Designi auhinna. Tšehhis tõmbas vann külastajate tähelepanu sügisel toimunud disaini- ja moenädalal Designblok, kus sellele anti vannitubade kategoorias EDIDA auhind. Pärast seda esitas Tšehhi disainiakadeemia vanni loojad ka konkursi Czech Grand Design nominentideks.

logo Edida 2019

Vann SOLO sai ajakirja „Elle Decoration“ auhinna

   Vabalt paigaldatav vann Solo, mille kujunduse autoriks on disainer Kryštof Nosál, pälvis hiljuti ülalmainitud rahvusvahelise konkursi 9. rahvusliku vooru auhinna „Vannitoa“ kategoorias. Prestiižse disainiajakirja tšehhikeelse väljaande toimetajad valivad igal aastal välja parimad disainerid ja tootjad, kes on Tšehhi turule kõige trendikamaid tooteid toonud. 2019. aastal selgitati võitjad üheksas kategoorias. RAVAKil läheb sellel konkursil hästi juba kolmandat korda: lisaks vannile Solo on auhindade vääriliseks tunnistatud ka tootesarjad 10° ja Formy, mille mõlema autoriks on samuti disainer Kryštof Nosál.

„Mustad täpid“ RAVAKi eksklusiivse disaini eest

  „Punaseid täppe“ (Red Dot Award) kogudes liigume juba ka „mustade täppide“ suunas. 2019. aasta alguses pälvisime Chicagos (USA) Good Design´i auhinna korraga kahe toote eest, milleks olid armastatu valamu Moon ja uus eraldiseisev vann Solo, mida tutvustasime esmakordselt eelmisel aastal Prahas toimunud disainimessil Designblok.
Auhindu Good Design, mida sümboliseerib nn must täpp ning mis asutati 1950. aastal Edgar Kaufmanni, Eero Saarineni ning Charles ja Ray Eamesi poolt, anti välja juba 68. korda. Auhindu jagab USA disainimuuseum The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design ning oma tähenduselt on see auhind kõrgeim ja prestiižseim saavutus disainialal. Seekordsele konkursile esitati rekordiline arv auhinnakandidaate 47 riigist üle kogu maailma.

Rahvusvaheline Tšehhi vannituba tunnustus

2015.aastal Red Dot auhinna vannitubade kategoorias pälvis ainult üks võitja Tšehhi Vabariigis - kaubamärk RAVAK, sarja 10° eest. Žürii, mis koosnes kolmekümne kaheksast eksperdist üle maailma, jõudis järeldusele, et sari on nii uuenduslik ja disain on nii hea, et viie tuhande osaleja hulgast see sari sai auhinnatud kõige mainekaimate auhindadega, mida on võimalik saada disaini valdkonnas. „Red Dot meil on pikaajaline strateegia, mis keskendub innovatsioonile ja mitte ainult luksusliku, kuid ka kõigile kättesaadavale masstoodete kvaliteedile, edu kinnitus. Klientidele püüame olla teejuhiks turul, mis on tulvil lugematutest erineva kvaliteediga toodetest, nii et meile antud mainekaim disaini auhind ainult kinnitab, et meie valitud tee on õige,“- ütleb kaasomanik Patrick RAVAK Kreysa. Rohkem infot leiate trükitud väljaandes.

Ajakirja Elle Decoration eksperdižürii auhind

Disainer Christopher Nosali autori algatusel loodud üksikute elementide pööratav või kallutav 10° nurga all disain rahvusvahelisel konkursil EDIDA (Elle Decoration International Design Award) kogus enim auhindu ja võitis Tšehhi Vabariigi riikliku konkursi vannitubade kategoorias. Žürii, mis koosnes üleriigilise väljaande Elle Decoration toimetusest, valis selle sarja ja samal ajal määras seda kandidaadiks rahvusvaheliseks finaaliks, mis toimub Milano disaininädala raames.

Hinnangud näitustel

2015.aastal sari 10° osales kahel näitusel: ISH, mis toimus Frankfurdis ja Arena Design, mis toimus Poolas Poznanis. Nendes näitustes vannitubade ja tervislikkuse kategooriates see sari võitis 2015. aasta Top Design Award peaauhinna.