Instagram Pinterest Youtube

Company history

Company historyklõpsake suurendamiseks

2015

Tänu disainer Kryštof Nosáli autorisarjale 10° andsime me rahvusvahelisele asjatundlikule kunstnike ja disainerite üldsusele selgelt märku, et RAVAKiga tuleb arvestada. Ainsana Tšehhist võitis see vannitoasari oma kategoorias kõige mainekama Euroopa auhinna Red Dot 2015 uuendusliku disaini eest.

2014

Järk-järgulisele luksuskaupade segmenti tungimisele aitas kaasa esimene eraldiseisev vann (Freedom) RAVAKi sortimendis. Geniaalselt lihtsad vormid täis emotsioone ning uus vabadus otsustamisel selle üle, kus te hakkate vannimõnusid nautima ja millist vaadet te seejuures soovite, on eelised, mis on vanni väljatoomisest alates veennud juba paljusid kliente.

2013

Murranguline aasta, mis rikastas RAVAKi sortimenti esimeste toodetega tulevasest turu kõige laiemast vannitoasarjast – Chrome. Autor Kryštof Nosál sobitas kõik selle detailid tagasihoidliku ovaali ja nüüdisaegselt lihtsate vormide abil sõbralikult minimalistlikku lahendusse, mis sobib igasse moodsasse vannituppa ja sisaldab tõepoolest kõike, mida vannitoas ja tualettruumis vaja läheb.

2010

RAVAK lisas sortimenti ka segistid. Esimesed pakutavad sarja olid segistid Suzan, Rosa ja Neo, millele on tänaseks lisandunud veel neli sarja, mida kõiki pakutakse eri paigaldamisviisidega. Need on valmistatud kõige kvaliteetsematest materjalidest, neile antakse viieaastane garantii ja alati võib olla kindel otse tootja pakutavale teenindusele.

2009

Eesmärgiks seatud igakülgsete vannitoalahenduste strateegia elluviimise raames lisasime me sortimenti täiesti uue segmendi – vannitoamööbli. Teistest turul saadaolevatest erineb see spetsiaalse sügava impregneerimise (AMT – Anti Moisture Treatment) ja autoridisaini poolest, mis seondub ideeliselt Kryštof Nosáli edukate vannide ja kraanikaussidega.

2005

Koostöös noore loodustandva disaineri Kryštof Nosáliga, kes oli toona veel Praha kõrgema tarbekunstikooli tudeng, sai loodud silmatorkav vann Evolution, mis kujutas endast revolutsioonilist üleminekut RAVAKi senise ja uue sortimendi vahel. Vann Evolution tõmbas endale oma originaalse kujuga Tšehhi Vabariigi disainikeskuse žürii tähelepanu, kes omistas sellele aasta hiljem Aasta silmapaistva toote auhinna.

2004

Üht klientide poolt hinnatumat ja konkurentide poolt kopeeritumat toodet valmistame me juba alates 2004. aastast. Selleks on pööratav iste Ovo, mis arendati algselt välja ainult dušikabiinide jaoks, täna aga pakume selle populaarsuse tõttu juba ka ükskõik millisesse sise- või välisruumi sobivaid variante. Sellele jäävad iseloomulikuks kindel kandevõime, roostevaba metalli maksimaalne vastupidavus, kerge paigaldamine ja praktiline vastu seina pööramise võimalus. Algsele ovaalsele kujule oleme aja jooksul lisanud ka moodsa nurgelise kuju, et istmed vastaksid oma disaini poolest igale maitsele.

2000

Aastal 2000 algas koostöö juhtiva Austria firmaga Design Storz, kes on tuntud oma tegevuse poolest mitte ainult autode arendamisel, aga ka mitmesuguste tarbekaupade disaini alal. Selle koostöö tulemuseks on sellised edukad tooted nagu dušikabiin Whitewater, vannid Avocado, LoveStory, Magnolia ja 2009. aasta uudistoode vann XXL. 2004. aastal alustas RAVAK koostööd juhtiva tšehhi disaineri Kryštof Nosáliga, kelle loodud on mitmed disainiuuendused, valumaterjalidest valamud ning vannid Evolution ja BeHappy.

1998

1998. aasta tähistab akrüülvannide tootmise algust. 1999. aastal töötas RAVAK välja algupärase vanni Rosa, millest sai nõutuim vann Euroopas ja mis saavutas mitmeid hinnatud auhindu rahvusvahelistel näitustel. Selle erakordne edu suunas RAVAKi tootearenduse praktilisuse ja disaini teele. Samal aastal toodi turule enamikule vannidest sobivad vesimassaažisüsteemid.

1997

1997. aastal hakkas ettevõte tootma AntiCalc-pinnakattega kaetud klaasidega eliitsarja dušinurkasid. Aastatel 1996–1997 alustas RAVAK piiri taha eksportimist. Kõigepealt hakati arendama välismaist tegevust Slovakkias, Saksamaal, Venemaal ja Poolas, seejärel Moldaavias, Balti riikides ja Ukrainas. Järgnevatel aastatel laiendas RAVAK oma tegevust teistesse Euroopa ja Aasia maadesse, täpsemalt Araabia Ühendemiraatidesse, Hispaaniasse, Lätisse, Hiinasse, Rumeeniasse ja Kasahstani. Praegu on RAVAKil mitmeid välismaiseid tütarfirmasid ja ettevõte ekspordib kaupu enam kui 50 Euroopa, Aasia ja Aafrika riiki.

Asutamine

Tšehhi perefirma RAVAK asutasid 1991. aastal perekonnad Vařekad ja Kreysad, kellel õnnestus ehitada üles Tšehhi Vabariigi suurim vannitoasisustuse tootja ja kes juhivad firmat siiani aktiivselt. Sortimendi moodustasid esmalt dušikabiinid ja dušialused, mida alguses toodeti Prantsuse tootja litsentsi alusel. 1993. aastal investeeris RAVAK sisemisse arendusse ning esitles aasta hiljem sarja Supernova dušikabiine, mis on toodetud oma patenteeritud tehnoloogia abil ja mida tarbijad peavad tänaseni turul saada olevatest ühtedeks töökindlamateks dušikabiinideks.