Google+ Youtube

Vannitamine

Kromoteraapia - sukeldu värvide maailma

vana NewDay

Tänase elu saginas, mil on raske leida pisutki aega ja rahu iseenda jaoks, on mõistlik ühendada meeldiv kasulikuga. Proovige üht meeldivat lõdvestumise viisi, mis ei nõua erilisi jõupingutusi – kromo- ehk värviteraapiat, mille ajal te unustate kõik oma igapäevamured.

Kromoteraapia on alternatiivne ravimeetod, kus keha ja vaimu harmoniseerimiseks kasutatakse valguse ja värvi mõju. Tervikuna tugevdab see immuunsüsteemi, võtab maha pinged ning loob rahuliku tunde. Valgusel ja värvil on meile väga laialdane mõju, luues meie meeleolu ja eluenergiat. Need mõjutavad seda, kuidas me tajume temperatuuri ja aega, meie keskendumisvõimet ning meie psüühilist seisundit, mis on meie kehaga tihedalt seotud.

Värviteraapiat kasutati juba Vana-Hiinas, -Kreekas ja -Egiptuses. Värvitoone peeti jumalikuks jõuks, mis on tarvilik sisemise energia kehas hoidmiseks. Kunagi peeti sisemist energiat tervise sünonüümiks. Samuti uskusid meie esivanemad sellesse, et inimese iga elund on vastastikku seotud kindla värviga, mistõttu kasutati värviteraapiat kui meetodit organismile positiivse mõju avaldamiseks mitmesuguste haiguste korral.

Vikerkaarevärvid on seitsmest värvitoonist koosnev gamma, millel on positiivne mõju meie vaimsele ja kehalisele seisundile.

PUNANE soojendab, täidab energiaga, tõstab turvatunnet ja enesekindlust, parandab vereringet, kiirendab ainevahetust, toimib soodsalt näiteks kehvveresuse ja kroonilise köha puhul.

ORANŽ lisab erksust, tõstab tuju, täidab energiaga, toob välja depressioonist, suurendab söögiisu, toimib soodsalt kehvveresuse ja anoreksia korral, soodustab õiget vaimset arengut.

KOLLANE mõjub positiivselt psüühikale, taastab närvisüsteemi, parendab intellekti ja mälu, suurendab auahnust ja vastupidavust, parandab enesevalitsemist.